Sali, 2018-02-20, 6:34 PM | Hoşgeldiniz Ziyaretci | Kayit Ol | Giriş

Anasayfa
SITE MENÜ
GIRIŞ FORUM
TRAFIK

Toplam çevrimiçi 1
Ziyaretci 1
Kullanici 0
PIYASALAR

 • BAŞHÜYÜK FORUM SİTESİ

  KARAÇHAY SITELERI


 • Anasayfa » 2009 » Temmuz » 6 » Ebzeyev'in adaylığı tartışılıyor
  7:07 PM
  Ebzeyev'in adaylığı tartışılıyor

  Kafkas-Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev’in Karaçay-Çerkes’e devlet başkanı atamak istediği Rusya Anayasa Mahkemesi üyesi Boris Ebzeyev’in adaylığı cumhuriyette tartışılıyor.
  1950’de Kırgızistan’da Cangi-Cer köyünde doğup 1972'de Saratov Hukuk Fakültesi’nin bitirip burada doktorasını yapan ve 1991’de Anayasa Mahkemesi üyeliğine atanan Ebzeyev bazı kesimlerde hukukçu kimliği nedeniyle memnuniyetle karşılanırken aday belirleme sürecinden rahatsız olanlar da var. Rusya Federasyonu ile Bağımsız Devletler Topluluğu’nun anayasal kurumları arasındaki koordinasyon komitesinin üyeliğini de yapan Ebzeyev’le ilgili Karaçay-Çerkes’ten gelen tepkiler şöyle:

  Karaçay-Çerkes sivil hareketi 'Rus'un başkanı Nikolay Hohlayev: Ebzeyev’u şahsen tanımıyorum ama Rusya devlet başkanının düşüncesini dinlememiz gerektiğini düşünüyorum.

  Federal Milli Kültür Başkanı Aleksandr Ohtov: Rusya Federasyonu Anayasa Mahkemesi’nde çalışmış olan bir adam ülkede kanun ve düzeni sağlayabilir, bu da bizim için en önemli şeydir.

  Karaçay-Çerkes Seçim Kurulu Başkanı Mehti Baytokov: Dmitri Medvedev'in kararı oldukça beklenmedik ama çok doğru bir karar. Karar ülkedeki tüm siyasi güçleri, muhalefet de dahil olmak üzere tamamıyla memnun edecek. Dünden beri devlet başkanlığı için kendi adayı olanlardan telefonlar alıyorum, herkes kendi adayını devlet başkanı olarak görmek isterdi. Ama hepsinin ortak düşüncesi, devlet başkanı seçiminin en başarılı olacağı yönünde.

  Adı saklı bir milletvekili: Prensipte Medvedev'in kararı Karaçay-Çerkes'teki şu anki durum için en başarılı karar. Devlet Başkanı Mustafa Batdıyev’in ekibi başkanın ikinci kez görevde kalması için uğraştı. Son aylar ülke için zor geçti, çünkü bu bekleme süreciydi. Şu gerçeği ifade etmek de hoş değil ama eski Güney Federal Bölgeler Özel Temsilcisi Dmitri Kozak'tan farklı olarak Vladimir Ustinov atandığından beri bir kez olsun Karaçay-Çerkes'e gelmedi ve ülke halkı ile hiçbir istişarede bulunmadı. Ve devlet başkanlığı meselesi çok dar bir çerçevede  konuşuldu. Bu gerçek Moskova'nın kesinlikle bize saygı duymadığını gösteriyor.

  Prikladnaya Siyaset Vakfı Müdürü Sergey Smirnov: Rusya Anayasa Mahkemesi üyesi Boris Ebzeyev'in aday gösterilmesi ülkede rüşvetle mücadelede yeni bir dalganın başlangıcı olabilir. Rusya devlet başkanının Karaçay-Çerkes'e hukukçu birini sunması da kendisinin de hukukçu olmasından kaynaklanıyor olabilir.

  Bu arada Ebzeyev’in adaylığı haftaya olağanüstü toplanacak Karaçay-Çerkes Parlamentosu’nda tartışılıp oylanacak. İNF/RE/KU/ÖZ/FT

  Ekler: Resim 1
  Göster: 497 | Ekliyen: bagalikaracayli | Izlenme orani: 0.0/0
  Toplam yorumlar: 0
  İsim *:
  E-Posta:
  Güvenlik kodu *:
  ARAMA
  TAKVIM
  «  Temmuz 2009  »
  PzPztSÇrşPrşCCts
     1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728293031
  MINI CHAT
  NEREDEN GIRILDI
  free counters

 • GAZETELER
 • YOUTUBE AÇ

 • /Youtube.exe
  Yasakli Youtube sitesini açmak için yukaridaki dosyayi indirin ve açin sonra bilgisiyari yeniden başlatin o kadar
 • BAŞHÜYÜK FORUM

  Telif bagalikaracayli © 2018